HGS Yükleme Yapmak

HGS yani Hızlı geçiş sistemi, gişe ve köprülerden fazladan bekleme yapmadan direk geçmenizi sağlayan, Türkiye üzerine 2012 yılında gelmiş yeni sayılan bir sistemdir. HGS sistemi ilk zamanlar bolca şikayet konusu olsa da günümüzde tamamlanan eksiklikleri ile OBS ve KGS sistemlerine kıyasla oldukça ileri seviyeye gelmiş durumdadır.

HGS kart veya HGS etiket şeklinde gişelerden hızlıca geçilmektedir. HGS kart ile HGS etiket arasında işlev olarak herhangi bir fark yoktur. Sadece görünüş itibari ile birbirlerinden farklılık gösterirler. HGS nereden alınır sorusu farklı seçenekler ile yanıt buluyor. Öncelikle HGS eğer PTT şubelerinden alınıyorsa mutlak surette, HGS Para yükleme herhangi bir PTT kurumu ile gerçekleştirilmektedir. Müşteri hizmetlerine danıştığınız zaman PTT Kurumu üzerinden aldığınız bir HGS kart veya etiketi banka üzerinden dolduramazsınız deniliyor.

Aynı şekilde banka üzerinden edindiğiniz Hızlı Geçiş kartını da sadece kendi bankanız üzerinden doldurabilirsiniz. Banka üzerinden HGS Yükleme Yapmak farklı şekillerde olabilmektedir. Bunlardan birincisi plaka veya kimlik ile birlikte şubeye giderek sıra bekleme yolundan geçer. HGS bakiye yüklemek için yanınızda ruhsat götürmeniz gerekmez.

Plaka bilgili ya da TC Kimlik No. Yeterli olacaktır. Bunun dışında ATM üzerinden HGS para yükleme yapılabilir. Kredi kartı veya banka hesap kartı yeterli olacaktır. Son çare ise online HGS para yükleme olacaktır ki bunun için de telefon üzerinden internet bankacılığı gerekecektir.